Papağanlı’nın Gaziantep’de marka olma yolundaki ilk adımı, Çarşı Merkez Şubesinde, Kahramanmaraş dövme dondurması ile başlar. Açılışından 3 yıl gibi bir süre sonra işletmeye bir papağan alınması ile birlikte, herkes tarafından artık burası papağanlı dondurmacı olarak anılır. Bunun sonucunda da Papağanlı bir marka olmuştur.

Papağanlının, ilk kurucusu olan Mustafa Kemal Arul’un ellerinden çıkan dondurmayı, 1969 yılından beri sizlere aynı lezzet ve kaliteyle sunmaktayız. Zamanla ürün yelpazemizi daha da geliştirip ilimizle özdeşleşen baklava, künefe ve kadayıfı da lezzetlerimizin arasına kattık.

Baklava, şöbiyet, dilber dudağı, dolama, havuç dilimi gibi birçok baklava çeşidi ile kadayıf, billuriye, burmalı kadayıf, peynirli künefe, fıstıklı kaymaklı künefe, fıstıkzade, hasır künefe, düz kadayıf gibi lezzetleri sizlere sunuyoruz.

Tüm ürünlerimiz de Gaziantep yöremize ait boz fıstık ve Şanlıurfa yöresinin sade yağını kullanmaktayız. Künefe çeşitlerinde kullanmakta olduğumuz peynir ve natural kaymak, Antakya Amik Ovasında üretilip günlük olarak özel gelmektedir. Dondurmamızın ve sahlebimizin eşsiz lezzetlerini Ahir Dağında yetişen, keven, kekik ve yabani orkide çiçekleri ile beslenen keçilerin sütüne ve aynı yerde yetişen orkidelerin yumrularından toplanan sahleplere borçluyuz.

50 yıllık birikimin sonucu olarak, Gaziantep’in en kaliteli ve iyi markası olmuş ve bununla da yetinmeyip Türkiye çapında bayilikler vererek, birçok ilde şube açmıştır.

Bizi bu günlere getiren ve bugün de yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. Daha iyiye ve daha güzele ulaşabilmek için, eleştiri ve önerilerinizi bekleriz.

Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
Sosyal Medya & Etkinlik Ajansı
bi haftada
21 Produksiyon
bi yetenek
Ambulans Burada
STDW
Fevkalade İşler Atölyesi
Koli Paketi
Web Sitesi Kampanya
Umut Durmaz